Prihodnost v spominih : (razgovor ob 10. obletnici COBISS-a)
Letos se izteka deseto leto od uvedbe računalnisko podprte vzajemne katalogizacije v Sloveniji.
Letos se izteka deseto leto od uvedbe računalnisko podprte vzajemne katalogizacije v Sloveniji.
Diplomatska konferenca Svetovne organizacije za intelektualno lastnino (WIPO), ki je bila decembra lani v Ženevi, je sprožila vrsto vprašanj, posebej pri tistih, ki skrbijo za svoboden pretok informacij.
Nov uporabniški vmesnik za WWW, ki je bil dan v uporabo v začetku aprila, zaenkrat se ne vključuje vseh funkcij, ki so implementirane v tekstovnem
vmesniku in vmesniku za Windows (v pripravi je tudi angleška verzija novega vmesnika).
V začetku februarja smo se (B. Zebec, B. Štok in M. Seljak) odzvali povabilu g. Azriela Moraga, direktorja in lastnika firme Ex Libris, ki ima sedež v Tel Avivu; g. Morag je pred tem že obiskal IZUM.
Redno spremljanje uporabe baz podatkov preko informacijskega servisa IZUM/COBISS nas je že nekaj časa opozarjalo, da je treba pretehtati ponudbo
preko sistema COBISS/ATLASS.
Dejavnost oddelka za posebne zbirke, dokumentacijo in raziskovalno dejavnost v Osrednji knjižnici Celje označuje že njegovo ime.
Vlogo računalniških komunikacijskih omrežij pogosto opisujejo kot “pospeševalnik inovativnosti in napredka”.
Konferenca Unicode se odvija dvakrat letno; tokrat je bila v Evropi šele prvič, in sicer v nemškem Mainzu od 10. do 12. marca.
V IZUM-u smo pripravili prototipno normativno bazo podatkov CONOR/lmena, ki naj služi kot pomoč pri vzpostavitvi normativne kontrole v sistemu COBISS.