Jasne predstave o tem, kaj je digitalna knjižnica, zaenkrat še ni. Različne skupnosti razpravljajo o digitalnih knjižnicah z različnih vidikov, predstav, z različnimi modeli in pristopi.
Ali gre za spremembo paradigme znanstvenega komuniciranja? Primer elektronskih znanstvenih časopisov s področja informacijske znanosti in knjižničarstva (1. del od 2 delov)
Do pojava elektronskega publiciranja se je znanstveno komuniciranje skoraj 400 let razvijalo v smeri, ki jo je tehnološko določal tisk na papirju.
Avtomatski telefonski odzivnik – kakovostna dopolnitev izposoje v Centralni tehniški knjižnici
Centralna tehniška knjižnica si kot vsaka sodobna in k svojim uporabnikom usmerjena knjižnica prizadeva popestriti in kakovostno izboljšati ponudbo svojih
storitev ter jo narediti čim bolj privlačno za uporabnike.
Zasedanje ISO/TC 46 (Pariz, 17. – 21.05.1999)
V času med 17. in 21. majem letos so v Parizu potekali sestanki različnih delovnih skupin posameznih pododborov Tehničnega odbora 46 (Technical
Committee 46 – Information and documentation) pri ISO (International Standardization Organization – Mednarodna organizacija za standardizacijo).
Online help conference Europe ’99 London, 2. – 4. junij 1999
V času od 2. – 4. junija 1999 se je odvijalo evropsko srečanje strokovnjakov, ki se ukvarjajo s pripravo online pomoči.
Poročilo s konference JavaOne ’99
Četrta konferenca JavaOne ’99, ki jo je organiziral Sun, je potekala od 15. do 18. junija 1999 v centru Moscone Convention v San Franciscu.
International perspectives on current research information
Konferenca je trajala od 29. septernbra do 1. oktobra.
Donald A. Norman “The invisible computer”, Cambridge, London: The MIT Press, 1999, 302 str., ISBN 0-262-14065-9
Nevidni računalnik: zakaj lahko propadejo dobri proizvodi, osebni računalnik je preveč zapleten in so informacijske naprave rešitev.
Testiranje baz podatkov indeksov citiranosti – Web of Science
Institute of Scientific Information (ISI) pripravlja baze podatkov indeksov citiranosti, trenutno dosegljive tudi prek Web of Science (WoS), zmogljivega vmesnika, ki je na voljo tudi na svetovnem spletu (WWW).
Vključevanje novih servisov programske opreme COBISS/OPAC za WWW
Novosti programske opreme COBISS/OPAC za WWW, ki končnim uporabnikom omogočajo podaljševanje roka izposoje in rezervacijo gradiva, so bile predstavljene že v eni od prejšnjih številk COBISS Obvestil.